| Gurgiu a întrebat:

As vrea sa-mi cumpar si eu un telefon la mana a 2, la ce ar trebui sa fiu antent cand il cumpar?

Răspuns Câştigător
| Noone09 a răspuns:

Baterie, semnal, touch screen, microfonul sa nu fie infundat sau difuzoarele, camera daca focuseaza bine fata/spate, mufa de incarcare sa nu faca figuri si cam atat cred... sper ca te am ajutat

11 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Ia de la un cunoscut, sau eventual cere să-l probezi măcar o zi!

| Andreeush a răspuns:

La starea bateriei, la aspect, daca functioneaza bine touchscreen-ul, memoria telefonului.
Să functioneze bine în general și aspectul să îți placă.
Dar de ce ai vrea neaparat un telefon la mana a doua? De ce nu îți iei un telefon pe abonament? Așa știi că e nou și plătești abonamentul timp de doi ani.

| cfrtobias a răspuns (pentru Andreeush):

Poate omul nu isi permite sa plateasca asa mult si lunar sa ajunga undeva dublu sau cat e pentru 2 ani

| anonim_4396 a răspuns (pentru Andreeush):

Lamureste-ma,te rog, in legatura cu un aspect :

Cum verificam starea bateriei cand majoritatea telefoanelor vin cu baterii care nu sunt detasabile?

| Andreeush a răspuns (pentru anonim_4396):

Aici nu prea ai cum cu bateria, dar nici nu îți convine să iei un telefon care ține încărcat 2-3 ore.

| Andreeush a răspuns (pentru cfrtobias):

Ai dreptate, câteodată plătești mai mult cu abonamentul decat dacă îl iei la liber. Eu am dat doar o sugestie.

| CM7YRE a răspuns:

100% ce nu s-a mentionat, vezi ca "posesorul" sa-i dea reset in fata ta, sa-si scoata contul din el(fie ca-i Android, fie ca-i IOS), ca altfel, nu stii ce "utilizabil" poate fi dupa ce-l cumperi.

| gelu1970 a răspuns:

Să nu cumperi și a doua oară un telefon la mâna a doua. Adică să nu faci de două ori aceeași idioțenie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu nu recomand achizitia acestor dispozitive. Estetic poate sa arate 10/10, dar problema interna nu ai cum sa o vezi. Treaba ta, banii tai. Dar apoi sa nu te vad aici cu postari in care ceri ajutor. Mai bine cumperi un telefon mai ieftin din magazin, nu neaparat pe abonament. Pana si resigilatele de pe eMAG imi inspira mai multa incredere.

| gogu220 a răspuns:

La cat costa un telefon acum nu prea merita sa il iei la mana a-2.
Bateria nu mai poate fi ca la inceput, si daca mai e si zgariat...

| Sebimiha a răspuns:

La baterie, display etc
Și era atent nu antent