| RAY a întrebat:

As vrea sa pun windows xp pe un stik usb cum se poate?
windowsul il am e in pc si usb il am dar nu imi buteaza cand e sa intru in bios nici nu il ecunoaste macar biosul

14 răspunsuri:
| RAY explică:

Cu toti meritati funda

| horia2012 a răspuns:

Cu Rufus poti face un stick bootabil.
Aici ai ultima versiune:
http://rufus.akeo.ie/
si un mic tutorial aici:
http://whmsonic.ro/? p=1770

| RAY explică (pentru horia2012):

Apoi ce fac bag un windows in el?

| horia2012 a răspuns (pentru RAY):

Ai nevoie de o imagine ISO cu XP. Restul face programul.

| RAY explică (pentru horia2012):

Horia am pus windowsulpe stik mi-a cerut licenta, apoi l-am instal de pe cd, multumesc mult, dar in viitor voi gasi pe cineva care are cd rw, eu as cumpara dar daca se strica pc ul ce fac cu el

| horia2012 a răspuns (pentru RAY):

Cu placere. Bine ca ai reusit.Nu se intelege cu ce ramai. Daca te referi la unitatea optica, nu se strica asa de usor.Eu am schimbat o singura unitate in 3 ani si asta dupa ce am facut vreo 70 de CD si DVD-uri cu ea.

| gelu1970 a răspuns:

Foloseste WinSetupFromUSB. cu ajutorul acestei aplicatii poti transfera xp in stick. trebuie sa stii insa ca de multe ori cand instalezi windows folosind un stick da probleme. nu e general insa poti sa ai probleme. in plus trebuie sa ai aceasta optiune in BIOS ca sa faci boot from usb

| RAY explică (pentru gelu1970):

Tot mai bine e pe cd clar, dar n-am dvd rw am windowsul in pc as avea si cd dar nu am cum sa copiez, am un cd ala e zgariat daca windowsul se srica sunt gata

| RAY explică (pentru gelu1970):

Intr-un final l-am instalat de pe un cd, ciudat nu mi-a dat erori ca data trecuta, poate hardu o fi de vina am observat ca s-a oprit dina cititcd ul la un moment dat

| gelu1970 a răspuns (pentru RAY):

Sunt cd-uri defecte din fabricatie, si in plus, cand inregistrezi imagini ISO pe disc incearca sa folosesti o viteza mai mica pentru a inregistra. ma bucur ca ai reusit. mult noroc.

| ywar a răspuns:

Ai tutorial video la aceasta adresa - iti spune cum faci! http://videotutorial.ro/......-video-hd/

bafta!

| RAY explică (pentru ywar):

Multumesc mult, sper sa mearga

| horia2012 a răspuns (pentru RAY):

Cu placere.

| RAY explică (pentru ywar):

L-am instalat de pe cd, mi-a fost teama, faza e ca hardul s-a oprit din citit in timpul instalari data trecuta