| 5IrOK a întrebat:

Bun TPU as vrea sa imi iau un Allview p5 alldro dar nu stiu...se pot muta aplicatiile pe card deoarece are o memorie cam mica
Vreau sa stiu sigur va rog!
Funda!

2 răspunsuri:
| GeorgeCTC a răspuns:

Din cate stiu eu aplicatiile pot fi instalate doar pe memoria interna pentru un telefon cu Android. Cel mult poti tine apk.-ul in card, dar e cam acelasi lucru. Deci in concluzie nu poti muta aplicatiile pe card, asa ca mai bine cumpara un telefon cu memoria mai mare. Sper ca te-am ajutat >big grin

| xXAn0nymXx a răspuns (pentru GeorgeCTC):

Nu este adevarat eu am un telefon cu android(galaxy gio)si o parte dintre aplicatii(majoritatea)sunt setate sa se instaleze pe card nu in memoria interna doar anumite aplicatii gen youtube mess skype facebook alea sunt singurele pe memoria interna restul pe CARD deci nu ar trebui sa ai vreo problema