| Bya132 a întrebat:

Am un Samsung Galaxy S Plus, acum două luni am avut o problemă cu el. Era descărcat tun şi l-am băgat la încărcat, când l-am scos am avut surpriza să văd că se încarcă singur. Am aflat că e o defecţiune. Am mers cu el la reparat şi mi s-a spus că e din vina prafului care a intrat în el (nu ştiu cum, cred că din vina că am lăsat "uşiţă" deschisă după ce l-am încărcat). L-am reparat şi am primit garanţie 2 luni, iar astăzi dimineaţă după ce l-am scos de la încărcat am avut aceeaş surpriză.
De asemenea, la reparat mi s-a spus că se rezolvă, că poate fi mai grav să nu mai meargă deloc. Am hotărât să îl vând, cu toate că a fost cel mai bun telefon al meu. Acum, din banii care îi voi lua (cred că vreo 7 milioane) vreau să mai adaug ceva să cumpăr alt telefon. De preferinţă samsung, cu amoled şi android. Credeţi că ştiţi vreun telefon de acest gen? Să nu coste foarte mult şi să nu fie Galaxy S (Plus, II sau altele).

şi am nevoie de sfaturi. Să vând sau nu telefonul? (scuzaţi categoria)

Răspuns Câştigător
Apache
| Apache a răspuns:

Cu 7 milioane poti sa iti cumperi un galaxy fit, sau un s1... fara sa mai pui si bani in plus!
E decizia ta. daca tot vrei un telefon nou atunci orienteaza-te catre Nexus.cel putin eu asa as face

2 răspunsuri:
Apache
| Apache a răspuns:

Galaxy s plus este unul dintre cele mai bune si fiabile telefoane de pe piata...eu zic ca este o greseala sa il vinzi atata timp cat la service ti-a spus ca se poate repara,si ca nu este ceva grav!
Dar e decizia ta!
Sincer cele mai bune telefoane de pe piata sunt Samsung,si in special galaxy *Nexus, s1, s2.etc *
Totusi daca vrei sa il schimbi. poti incerca un Nokia n8 :
http://www.alin-gsm.ro/nokia-n8.html
la fel un telefon foarte bun si destul de fiabil
sau un Motorola milestone :
http://www.price.ro/specificatii_motorola_milestone_(droid)_265069.htm

dar raman la concluzia ca cel mai bine iti pastrezi telefonul

| Bya132 explică (pentru Apache):

Problema este că mi s-a spus că îl poate repara, dar se poate strica în continuare, asta ar însemna în jur de un milion pierdut pe lună.
Sunt într-o derută completă, este foarte bun dar îmi este teamă că arunc bani aiurea. Ideea pe care am discutat-o cu părinţii mei ar fi să îl vând, iau în jur de 7 milioane apoi mai adaug o sumă de bani şi cumpăr altul.

| Apache a răspuns (pentru Bya132):

Cu 7 milioane poti sa iti cumperi un galaxy fit, sau un s1... fara sa mai pui si bani in plus!
E decizia ta. daca tot vrei un telefon nou atunci orienteaza-te catre Nexus.cel putin eu asa as face