| Ctmfresh28 a întrebat:

am nevoie de niste sfaturi, am un buget sa zicem de vreo 2500 lei sa imi iau un telefon si sunt cam indecis.
As dori sa fie generatie noua si sa respecte urmatoarele cristerii, le-am pus in ordinea importantei:
-Aspect
-Performanta
-Camera buna
-4G
-Sa tina bateria 4-5 ore din care 30-50 min jocuri si restul muzica + Facebook
-Sa fie de calitate, adica sa tina 2-3 ani ca nu am chef peste 1 an sa dau iarasi multi bani pe altul.
M-am gandit la LG G3, sa imi iau o husa frumoasa + un card si alte accesorii, sau un G4 dar nu prea imi place aspectul nu stiu de ce, nu ma atrage, dar pielea e tot geniala. Sau m-am gandit sa mai astept pana prin noiembrie sa iau un S6/S6 Edge.
Astept orice propuneri, problema e ca eu vreau cat mai repede si nu as astepta pana la Black Friday. Si inca ceva, mi-a spus cineva ca intre un octacore(S6) si un quadcore(G3) nu e diferenta de rulare daca stau cu 2-3 aplicatii deschise(Youtube, Facebook si SMS) sau un joc fara alte aplicatii in fundal. Din cate am auzit, chestia cu mai multe core-uri la telefoane e doar marketing, sa fie asa? Astept sugestii + un pret aproximativ(daca se poate si site cu cea mai buna oferta)

16 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Tu vrei cam MULTEEE =))

Vezi diverse modele la linkul :
http://www.emag.ro/......ricedesc/c

http://www.pcgarage.ro/......e-24-luni/

Toate cele bune!

| Ctmfresh28 explică (pentru bursuc001):

Pai la vreo 500 euro ma astept la multe, cred ca imi voi lua G3 + husa misto, card + alte accesorii sau mai astept pana in nov sa imi iau S6, S6 EDGE

| bursuc001 a răspuns (pentru Ctmfresh28):

Dintre modelele enumerate de tine, eu aş alege Samsung Galaxy S6 Edge (128GB) deoarece este mai performant d.p.d.v. tehnic.

Vezi comparaţia & MOTIVELE şi specificaţiile tehnice la linkul :
http://www.smartprix.com/......ompare.php

Evident, acum este cam scump ( 3100/3400 lei ) :
http://www.compari.ro/......266790401/

http://www.shopmania.ro/......-124659578

| Intruder19 a răspuns:

Eu nici nu as sta pe ganduri si mi-as lua One Plus One 2

https://www.quickmobile.ro/......13092.html

E printre cele mai bune telefoane lansate anul asta.

| notefree a răspuns:

Http://m.emag.ro/......D6G2MYBBM/ acesta daca vrei sa fii mai geek dar nu vei huse carcase in Romania
http://m.emag.ro/......DX1JJMBBM/ acesta pentru ecranul sau curbat

| Zedge a răspuns:

Iti recomand sa iesi din tipar si sa nu intri si tu in turma Samsung, adica sunt telefoane bune dar mie unul nu imi plac si sunt telefoane mult mai frumoase si performante.
Cele mai bune recomandari ale mele si crede-ma am ceva experienta cu telefoanele:
1. Huawei P8
2. Lenovo Vibe X2
3. Lenovo Z2
4. Lenovo Z2 Pro-un monstru de telefon
5. Sony Xperia Z3
6. Sony Xperia C5
7. Htc One M9
8. Htc One M8
9. Htc One E9+
10. Asus Zenfone 2
Ordinea e aleatorie.
Iti recomand cu caldura oricare dintre aceste telefoane crede-ma nu vei ramane dezamagit, garantez.

| ionut258 a răspuns:

S6 sau g3, si eu mi-am luat g3 unul din motive fiind ca nu m-a incantat designul de la g4, daca vrei si o husa calumea poti incerca spigen slim armor (o gasesti pe amazon, in Romania nu e)

| Ctmfresh28 explică (pentru ionut258):

Deci acum ai G3? Ce android ai? am auzit chestii urate in legatura cu bateria

| ionut258 a răspuns (pentru Ctmfresh28):

Am 5.0
da, puteau sa faca mai mare bateria..scot cam 3 - 3.5 ore screen on time
de exemplu plec dimineata la 7 de acasa cu 85% si ajung inapoi pe la ora 16 cu 25-30%

| CaLyStuu a răspuns:

Eu in banii astia, mi-as lua un Samsung. Sunt cele mai calitative, cu dotari super performante si un design inovator. Ai putea incerca un Samsung galaxy note 4, Samsung galaxy s5 sau s6, s6edge. Iti recomand si iphone-urile. Sunt foarte buna, in special 6, un design pe placul tuturor si cu caracteristici pe masura.

| Ctmfresh28 explică (pentru CaLyStuu):

S6 cred ca as gasi pe la 2500, dar mai am nev de husa(obligatoriu si nu gasesc calitate sub 100 lei), S5 nu prea imi place, Note 4 poate, ma mai gandesc

| onuticuta200312 a răspuns:

Iphone 5

| Coso_Cosmin_1994 a răspuns:

Recomand Samsung Galaxy s6 sau s6 edge. Eu detin un s6 de aproape 2 luni dar sora mea mi-a spus ca vrea ea telefonul meu. Si cu ocazia asta am ales s6 edge. Crede-ma pe.cuvant sunt foarte bune si nu vei ramane dezamagit. S6 edge este mai scump dar designul este mai frumos decat la s6 normal. Si daca chiar doresti sa-ti achizitionezi unul, uitate pe youtube la George Buhnici pe canal. Iti explica babeste tot ce poate face telefonul. Are aplicatii ascunse dar foartr inteligente si folositoare! Bafta

| Light_Denys_1986 a răspuns:

Salut! Iti recomand Samsung Galaxy S6 si uite si un site de unde imi achizitionez de obicei si eu mobile : http://telefonultau.eu/......-Case.html

Sper ca te-am ajutat!

| RC_Codruta_1999 a răspuns:

Huawei p8, 2000 lei la liber, 1000 lei la abonament.

| Extentho a răspuns:

Daca ti-ai luat deja telefonul, aici gasesti accesorii pentru el la preturi rezonabile: www.rak-mobile.ro