| Briadb12 a întrebat:

Am nevoie urgent de un sfat. Azi mi-am scăpat telefonul in lapte (tel. Huawei p Smart 2018) l-am apins si l-am curățat. Sapă aceea s-a stins si s-a mai aprins de doua ori apoi nu a mai mers nimic, va rog ajutati-ma cu un sfat sau ce știți voi dau funda! Va rog

4 răspunsuri:
| CdeMetal a răspuns:

Poti incerca la service, desi nu cred ca ar avea ce sa ii faca pentru ca a facut scurtcircuit ceva prin el.
Trebuia sa-l lasi inchis cateva zile.

| mngzx a răspuns:

Il duci la service; daca nu se poate repara, il vinzi pentru piese big grin

| Katy20p a răspuns:

Pune-l in orez 2 zile si e ca nou. Bafta!

| Briadb12 explică (pentru Katy20p):

Mulțumesc se sfat dar laptele in câteva minute sa răcește si se întărește, oricum am încercat cu orez si nu merge.