| LorennaDragos a întrebat:

Buna happy am o problema, am un galaxy s4 si atunci cand doresc sa trimit in mesaj emoticoanele de la tastatura emoji sau cea a telefonului mi-se transforma in mesaj multimedia...thinking De ceee?

Răspuns Câştigător
| cpp a răspuns:

Telefonul converteste automat sms in mms daca acesta depaseste o anumita marime, aces lucru se intampla si daca scrii un sms mai lung. Urmeaza pasii si vezi daca mai ai probleme: Messages > Menu > Settings > Creation mode. And select Restricted.

| LorennaDragos explică (pentru cpp):

Daaa...tot transforma mesajul in MMS... la s3 nu este problema asta.thinking

4 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Pentru că un emoticon este de fapt un fișier imagine, de aia! Iar fișierele imagine se trimit ca MMS.

| Admunssen a răspuns:

Intra in setari la mesaje si seteaza-l sa trimita implicit mesajele ca SMS si nu multimedia. In mod automat cand depisteaza altceva decat text, comuta pe MMS.

| LarissssaMagdiiiiiiiiiiii a răspuns:

Pentru ca e ca si cum ai trimite o poza!