| TreiSurori a întrebat:

Buna,
Am primit de Craciun un telefon Samsung galaxy next turbo si mi-a mers frumos prima saptamana.Acum nimeni nu ma mai poate suna, nici nu pot primi mesaje - (decat daca il inchid si il aprind din 5 in 5 min) celor care le suna le spune ca am telefonul inchis iar eu cand incerc sa sun imi zice "retea mobila indisponibila" sau ceva gen.
Nu pot merge la service cu el ca este departe, ce ar putea fii? multumesc.

6 răspunsuri:
| TreiSurori explică:

Tot nu am reusit...

| radu75 a răspuns:

E o problema de soft, mai mult ca sigur. nu trebuie sa te duci tu cu el la service. magazinul de unde a fost achizitionat trebuie sa l trimita. cel care l a cumparat sa ti l faca cadou sa se duca cu el la magazin ...se poate schimba si pe loc, depinde de politica magazinului. sa ne tii la curent cum ai rezolvat pentru ca mai sunt si altii care vor sa afle cum stau lucrurile!

| TreiSurori explică (pentru radu75):

Nu pot reseta eu softul sau ceva gen? imi trebuia garantia si chestii ca sa ma duc inapoi...acte si prostii d'alea ca nu pot sa ma duc fara "dovezi" straight face

| radu75 a răspuns (pentru TreiSurori):

Se poate face dar pierzi garantia si ia gandeste te daca mai ai probleme cu el? e pe raspunderea ta!

| ArekkusuKage a răspuns:

Incearca resoftare merge sigurwinking sau cartela.

| amariei a răspuns:

Pfffff e clar ca ai un fake adica nu e cel original deci...du-te la ala/aia de la care l-ai primit de craciun si zii sa il duca de unde o luat telefonul! sau fa o reclamatie catre OPC!