| rezervatro a întrebat:

Am problema asta la telefon de mai mult timp. imi poate spune cineva ce ar trebui sa fac? Imi apare uneori la cateva minute diferenta, alteori la cateva zile: "Cartela SIM a fost scoasa.
Nu se poate detecta cartela SIM. Dispozitivul va reporni pentru a verifica respectiva cartelă SIM." Si simgurul lucru care pot sa.l fac este "repornire" sad. Asta se intampla la Samsung Galaxy S4. Este foarte suparator, mai mult, ca de multe ori sta telefonul "cuminte" in buzunar si ma suna cineva, eu am respectiva eroare, si suna ca si cum ar fi inchis. Imi poate da cineva niste sugestii cu ce ar trebui sa fac? Cum ar trebui sa procedez?

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De ce nu cumperi o alta cartela de la magazin si o bagi in telefon?

| BlackAndWhite1 a răspuns:

Pai daca nu iti citeste cartela telefonul e stricat.

| Victor_Alexe_1966 a răspuns (pentru BlackAndWhite1):

Pentru Samsung Galaxy s4 care nu recunosc sim cardul 3G din cand in cand iar noile sim carduri 4G deloc este o problema hardware. Este o problema pe alimentare. Pot sa rezolv problema definitiv, inlocuiesc ansamblul \holder de sim card cu altul modificat. Pret 80 ron

| rezervatro explică:

Du.te. Serios? Eu ma gandeam ca.i bun... Maria, da.mi un remediu! ca i stricat imi dau si eu seama.