| Adriana435 a întrebat:

Bună! Am și eu o problema cu telefonul. Când întru în anumite aplicații, de exemplu Facebook, Wathapp mă dă pe anumite link-uri antivirus, pariuri sportive ...Menționez faptul ca telefonul meu are antivirus din fabrica și am dat sa scaneze și zice ca nu e nimic. Care poate fi motivul reclamelor care îmi apar din senin de fiecare data când întru?

Răspuns Câştigător
| literallythesamebruh a răspuns:

Salut! Probabil ai instalat vreo aplicație căreia i-ai permis să ruleze în fundal, acea aplicație fiind un maldăr de reclame. Gândește-te bine ce ai instalat și șterge. WhatsApp nu afișează reclame, iar Facebook nu ți le aruncă în față, decât prin postări.

3 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Buna.Toate platformele social media traiesc din reclame, care iti apar in functie de ce date si preferinte retine algoritmul, deci daca le vezi nu inseamna neaparat ca ti se viruseaza telefonul.

| Adriana435 explică (pentru dullcat):

Pai pana acum nu se întâmpla, chiar și imediat după ce deblochez telefonul apare...

| dullcat a răspuns (pentru Adriana435):

Probabil ai dat click pe ele si algoritmul crede ca esti interesat/a de subiect asa ca iti tot trimite.De fiecare data cand apar trebuie sa dai click pe acele 3 puncte si alegi ca nu te intereseaza.

Mai poti incerca in felul urmator:Salveaza tot ce trebuie cu functia de back si da-i o resetare sa ajunga la setarile din fabrica. Apoi reinstaleaza aplicatiile, sa vezi daca iti mai apar reclame.