| Paturik a întrebat:

Am Sony Xperia E. Cand vreau sa pun o poza de fundal trebuie sa tai poza, si o tai foarte mica. Initial..asa a fost. Acum doua zile puteam pune toata poza, iar in seara asta iar trebuie sa pun doar putin din poza. Nu stiu ce sa fac sa pun toata poza, sa pun poza mare sa nu o mai tai. Sper ca intelegeti. sad Va rog ajutati-ma sad

1 răspuns:
| xPeyser a răspuns:

Incerca sa folosesti o aplicatie precum zedge unde iti poti aplica poza direct fără să o salvezi in media si sa o pui manual.
Cred ca problema pentru care nu poți pune poza intreaga este rezoluția pozei comparată cu rezoluția dorita pentru background și din cauza ca poza este prea mare nu încape în mărimea cerută de telefon.
Cel mai bine e sa folosesti aplicații care ti schimba poza direct fără să o pui manual.