| Codrinela a întrebat:

Am un Allview x5 soul mini.
L-am luat la abonament la digi.
Au trecut aproximativ 230 de zile cam asa si intr-o zi m-am trezit cu telefonul 7%.
De obicei imi las telefonul seara pana dimineata sa se incarc.
Ca orice zi l-am lasat cu 7% si dimineata nu a vrut sa se mai incarce, insa am observat ca telefonul se incarca doar atunci cand e inchis...ce ar putea fi? Bateria?
Ce as putea face in privinta asta?

Răspuns Câştigător
| WithoutName123456789 a răspuns:

Incearca sa ii dai o resetare din fabrica, daca nici asta nu il rezolva, foloseste-ti garantia, avand in vedere ca il ai de 230 de zile, o garantie normala tine 2 ani,si te rog, pe viitor, nu iti mai cumpara telefoane Allview, sunt ieftine si o sa mearga bine cateva luni, dupa care o sa te lase balta.Nu zic sa dai 1000 de euro pe un telefon, dar incearca sa investesti intr-un brand cunoscut, gen Samsung, deoarece au si telefoane accesibile ca pret.

2 răspunsuri:
| CM7YRE a răspuns:

Ai putea sa incerci update de soft, resetare totala, apoi sa vezi daca e bateria.

| iwefgOficiall a răspuns:

Se zice ca nu tebuie sa lasi telefonul sa se incarce peste noapte doar o data pe an este recomandat este posibil ca portul de incarcare sa nu mai mearga uneori!