| ptm95 a întrebat:

am un iphone 5 replica; am avut o mica problema cu mufa, facea contact mai greu da tot se incarca inainte, astazi i-am dat un reset din cauza unor aplicatii... apoi l-am pus la incarcat avea 2% energie dupa care l-am oprit sa se incarce mai repede l-am lasat vreo 4 ore iar cand sa il pornesc imi arata ca bateria era tot goala; am incercat si asa sa-l aprind dar degeaba imi arata fulgerul acela verde; imi puteti da niste sfaturi;

3 răspunsuri:
| CM7YRE a răspuns:

Poti incerca sa schimbi bateria de tot, ori incearca cu alt incarcator sa vezi daca merge.

| ptm95 explică (pentru CM7YRE):

E o replica aproape identica cu originalul; nu am cum sa il desfac acasa...
dar multumesc oricum de sfat; am rezolvat problema!

| supermamici a răspuns:

Scuze ca te amarasc si mai mult, dar toate posturile de replica suna asa: buna, am cumparat un telefon replica si se termina in s-a stricat si nu stiu ce sa ii fac... mergi la un electronist, nu e un bug.