| chann a întrebat:

Buna,am un iphone 5s gold,am icloud blocat,daca la service imi sterge contul, revine telefonul la normal? il afecteaza cu ceva stergerea contului?

Răspuns Câştigător
| McGog a răspuns:

Daca telefonul este al tau personal... si contul este setat de tine. Da merge si apoi ii faci backup! Daca telefonul este achizitionat de la alta persoana cred ca cel mai bine ar fi sa il vinzi si tu la randul tau. cei de IPhone Operating sistem au o securitate foarte buna. ce inseamna asta? Probabil contul tau a fost blocat nu din greseaza ci la cererea proprietarului "real". Si nu, telefinul nu va fi afectat cu nimic... doar ca va trebuii sa reconfigurezi conturile pe el. Funda?

| chann explică (pentru McGog):

Funda mersi frum

| McGog a răspuns (pentru chann):

Cp bafta!