| Eookatha a întrebat:

Am un telefon Samsung S5230 de un an si ceva deja. Pana acu' nu am avut treaba cu el, insa de ceva timp si asa nu mai pot intra pe net pe telefon. Am internetu' activat, am si MB da' cand dau sa intru pe net mi se incarca pe jumatate si zice "Serviciu indisponibil". Nu stiu ce are si de ce imi da asa. Am incercat si de la "Setari" da' nimic. Habar n-am ce sa mai fac.
Daca stiti ceva, spuneti-mi si mie va rog!
FUNDAAAA :*

2 răspunsuri:
| JustSmileK a răspuns:

La setari, la conectivity -> Network -> Connections -> si aici trebuie sa ai profilele de la care ai tu internet, vezi daca sunt in regula.

Daca nu, vezi ca trebuie sa setezi la fiecare aplicatie [setari - Applications](browser, facebook, youtube etc) ai optiunea Internet profiles si alegi de acolo profilul cu care te poti conecta tu la internet.

Daca nu merge nici asa, vezi sa nu fie oprit de retea, suna la serviciul cu clientii.

In orice caz, eu am s5260 si e la fel de prost. Anumite aplicatii, cum ar fi youtube sau messenger imi merg doar prin wi-fi, nu netul normal. De ceva vreme am probleme si cu softu, si butonul de blocare.

| Gabi001 a răspuns:

Reinstaleaza softu sau da resetare din fabrica!