| AadRyYaNn a întrebat:

As dori sa aflu care telefon este mai bun si de ce? Samsung galaxy express 2 vs Samsung galaxy S3mini. Ofer funda.Multumesc!

Răspuns Câştigător
| sltlp a răspuns:

Da, mai bun ca expres 2 deoarece:
-are ecranul putin mai mare
-bateria tine foarte foarte bine
-vine cu android 4.4.2 care este mult mai bine optimizat fata de 4.2.2.
-este mai usor.
Ca si minusuri: doar 1 gb ram, dar oricum e ajuta mai mult de procesor si de versiunea mai noua de android, deci clar se misca mai bine
-diagonala e mai mare, rezolutia nu, deci densitatea mai mica. Prin urmare pe expres 2 s-ar vedea cu o idee mai clar daca te uiti de la o distanta X la ecran. Partea buna la g2 e ca are ecran ips. Culorile sunt mult mai apropiate de realitate.

2 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=5803&idPhone2=5033
As alege express 2 deoarece:
-are mai mult ram
-are o rezolutie mai buna(Dar nu o sa faci diferenta deoarece si diagonala e mai mare)
-are ecranul putin mai mare
-are cpu si gpu mai performante
-teoretic si bateria e mai buna.

| AadRyYaNn explică (pentru sltlp):

Si ce parere ai despre LG g 2 MINI? mai bun ca expres 2?

| sltlp a răspuns (pentru AadRyYaNn):

Da, mai bun ca expres 2 deoarece:
-are ecranul putin mai mare
-bateria tine foarte foarte bine
-vine cu android 4.4.2 care este mult mai bine optimizat fata de 4.2.2.
-este mai usor.
Ca si minusuri: doar 1 gb ram, dar oricum e ajuta mai mult de procesor si de versiunea mai noua de android, deci clar se misca mai bine
-diagonala e mai mare, rezolutia nu, deci densitatea mai mica. Prin urmare pe expres 2 s-ar vedea cu o idee mai clar daca te uiti de la o distanta X la ecran. Partea buna la g2 e ca are ecran ips. Culorile sunt mult mai apropiate de realitate.