| anonim_4396 a întrebat:

Buna as vrea pe viitor poate sa i-mi iau un iPhone 4s daca o sa mai gasesc pe piata, ca tot am auzit in ultimi 3 ani ca ar fi cel mai bun smartphone din lume!
Idea e ca am vazut ca 4s nu are retea 4g decat 3g. Are vreo importanta chiestea asta si doar 8mp?
Imi place foarte mult cum arata + display-ul...
Daca e cineva pe aicea care se pricepe sa i-mi zica mie daca merita, avand in vedere ca e un model mai vechi?

Multumesc mult pentru ajutor!

5 răspunsuri:
| notefree a răspuns:

Este batran de prin 2011 vremea lui a trecut încearcă marcar un iphone 5 este mai ok

| soloangel01 a răspuns:

Este un telefon destul de bun pentru pretul pe care il are acum. Chestia este ca e vechi si daca mai primeste multe actualizari de soft nu o sa se miste la fel de bine.

N-am mai auzit nicaieri ca este cel mai bun telefon din lume laughing
Poate a fost la vremea lui. Eu nu sunt fan iOS dar cred ca dezavantajul mare este display-ul mic, nu te ajuta deloc la jocuri sau alte chestii daca ai degete mari. Eu as alege 5s daca mi-as permite, imi place mai mult metalul decat sticla. Daca l-ai scapat s-a dus...

Cu chestia 4g ti-au explicat cei de sus, nu e mare diferenta. Daca stai pe date mobile si nu ai semnal degeaba ai 4g.

| Polonicxd a răspuns:

Eu zic ca daca-ti place sa-ti iei si nu este asa de important ca nu e 4g, doar o sa mearga internetul putin mai incet ( cand intri pe site-uri etc) si ce mai este fain la el ca inca primeste update-uri la IOS, dar nu stiu cat timp va mai primi, oricum eu zic ca merita pentru ca e un telefon foarte bun.

| tavioctaciangeorge2002herache22 a răspuns:

Diferenta dintre 3g si 4g e viteza de transmitere a semnalului ( date mobilesi cam atat ) atunci cand te suna cineva e o intrziere de vreo 0, 3 secunde dar nu are asa mare importanta, iar despre date mobile daca ai wi-fi acasa nu conteaza ...deci diferenta dintre 3g si 4g e ca ai date mobile mai rapide dar nu cu mult (sper ca te-am ajutatwinking

| Anonimu190399 a răspuns:

In acceasi bani plti cumpara in s3 neo care este ffd bun, am avut 4s... merge bine dar nu este foarte rezistent, piesele sunt scumb si deja este vechi...plus ca nu se stie cate update-urii se mai fac la el...sau cumparati un 5..sau 5s