| Delia21 a întrebat:

cam de 1-2 saptamani nu mai pot primi niciun mesaj pe telefon. Mi-am schimbat si telefonul, dar nimic.
Stie cineva ceva de ce nu mai pot primi mesaje? Sau i s-a mai intamplat cuiva la fel?
Ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| CrazyRat a răspuns:

Am patit si eu de cateva ori asa si era din setarile telefonului. (Centre address/Centrul de mesaje sau ceva in genul)

| Delia21 explică (pentru CrazyRat):

Dar de trimis mesaje, pot trimite, numai ca nu pot primi. Deci ma gandesc ca nu e de la centru de mesaje (sau cum s-o fi numind ala mai exact).

| Delia21 explică (pentru CrazyRat):

Si ce ai facut?

| CrazyRat a răspuns (pentru Delia21):

Era de la centru vietii + ca i-am mai dat si o resetare la telefon

| CrazyRat a răspuns (pentru Delia21):

Astea trebuie sa le mai ai prin setari (numele aproximativ nu chiar identic)
- formatul mesajului - text
- perioada de valabilitate - maximă

| Delia21 explică (pentru CrazyRat):

Ok, am inteles, doar ca nu gasesc nicaieri setarile pentru mesaje sau centru ala de mesaje.
Daca stii unde sunt la Sony Ericson astept un raspuns.

| CrazyRat a răspuns (pentru Delia21):

Care model de Sony Ericson?

15 răspunsuri:
| RxTx a răspuns:

Ce înseamnă 145?

| Delia21 explică:

Xperia

| CrazyRat a răspuns (pentru Delia21):

Incearca asa happy
*#*#4636#*#*
Phone Information
SMSC
Pe acolo ar trebui sa poti seta centrul de mesaje

| Delia21 explică (pentru CrazyRat):

Mersi

| CrazyRat a răspuns (pentru Delia21):

Si-a dat drumul?

| Delia21 explică (pentru CrazyRat):

Nu, am facut chestia aia, am dat refresh si imi apare un nr, care ar trebui sa fie ala de la centrul de mesaje. Nu il stiu dar mi se pare ca trebuie sa fie ceva cu 000 la sfarsit sau asa ceva. Nr asta se termina cu 145 parca.
Nu am tel langa mine acum si de aia nu stiu exact nr

| CrazyRat a răspuns (pentru Delia21):

Uite aici ce numar trebuie sa fie in functie de retea
Orange: +40744946000
Vodafone: +40722006000
Cosmote: +40766000510
Digi: +40770000050

| Delia21 explică (pentru CrazyRat):

Am numar de Orange si mie imi apare asa "+40744946000",145
Sa sterg 145 de la sfarsit?

| CrazyRat a răspuns (pentru Delia21):

Sterge cu totul si scrie din nou:
+40744946000
Atat nimic altceva.