| lutza a întrebat:

Buna!
Cum instalez aplicatii pentru iphone 3g? l-am cumparat second hand si nu stiu ce versiune de IOS are..intru in App store, insa orice n-as incerca imi tot cere varianta de IOS mai mare, adica 5 sau 6. Multumesc

3 răspunsuri:
| Mondo a răspuns:

Salut daca spui ca e Iphone3g probabil are un 4.1 sau 4.2.1 Acceasta este versiune valabila pentru 3g. Verifica baseband-ul telefonului din configurari-->general--> informati-->Firmware modem. In general nu se mai pot face update la versiunea acceasta de soft deoarace este un iDevice destul de vechiut. Dar exista modalitati de descare a aplicatilor si pentru el. Trebuie sa instalezi in primul rand Itunes in pc apoi Itools. aplicatiile se descarca de pe internet dar trebuie sa fie speciale pentru iphone. Si se importa direct de pe pc din itools ( Telefonul trebuie sa fie conectat la pc) IPHONE 3G ARE VALABIAL ULTIMA VERSIUNE DE SOFT APPLE. 6.1.4, IN NICI UN CAZ SA NU FACI ACCEST UPDATE LA NICI UN SERVICE! DEOARECE ITI VA MERGE TELEFONUL INTR-UN HAL FARA DEHAL! ITI VA LUA 2 ORE SA DESCHIZI MESAGERIA.

| YoAleXXander a răspuns:

Incearca sa intri in setari la general si actualizare software! Vezi daca poti sa ii dai vreo actualizare, daca tot nu merge sa intri in AppStore dai o resetare din fabrica! Bafta

| Alexandru123Moraru a răspuns:

Pai descarca de pe google play store, este accesibil si rapid. Nu uita play store! funda?