| Alexand3ru1 a întrebat:

Bună!
De curând mi-am schimbat parola la telefonul meu Iphone(cod acces.Am tastat parola greșit de mai multe ori... apoi m-a blocat pe rând 5 minute, 15 min, 30 min iar apoi m-a blocat fără timp și îmi scrie conectare la Itunes.Am conectat și nu pot sincroniza la Itunes Pc-ul cu telefonul deoarece de la Pc pot sa dau cum ca is de -acord cu sincronizarea telefonului dar de la telefon sa dau ca is de-acord cu sincronizarea pc-ului nu am cum pentru ca nu îmi apare nimic pe ecran decat"Telefon dezactivat -conectați la Itunes". si mi-a blocat accesul in meniul telefonului, nu mai pot suna, nu mai pot face nimic decat sa primesc apeluri atât tot.
Exista vreo alta metoda in afara de resetarea hardware a telefonului.
Stie careva de pe site?

Va rog ajutati-ma.
Nu vrea sa pierd prozele din telefon.

12 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Conecteaza-ti telefonul la calculator pe care este instalat iTunes.
Intra in contul tau de iCloud si ai posibilitatea sa-ti deblochezi telefonul.

Eu totusi nu inteleg, cum n-ai reusit din total 6 incercari sa "nimeresti" propriul tau cod de aces... tongue

| Alexand3ru1 explică (pentru Bula):

Nu am reusit pentru ca l-am schimbat de multe ori in ziua respectiva.
Faza'i ca nu am cont I-cloud decat Id Apple.
Ce -i de făcut in cazul astă?

| Bula a răspuns (pentru Alexand3ru1):

Pai, daca ai ID Apple, atunci ai si cont la Apple cu e-mail si parola, cu care se intra in cont si din iCloud si din iTunes.

| Alexand3ru1 explică (pentru Bula):

Ok.
Ms mult.
Și ce trebuia sa dau in iCloud ca sa deblochez telefonul.

| Bula a răspuns (pentru Alexand3ru1):

De pe calculator intrii prin iTunes in contul tau, unde poti face deblocare.
Contul este identic (ca si ID cu cel de iCloud de pe telefon, adica pe toata platforma (serviciile) accesibila tie de la Apple, prin contul tau.

| Alexand3ru1 explică (pentru Bula):

Tot nu am reusit sa-l fac.

| Bula a răspuns (pentru Alexand3ru1):

Nici din iTunes, de pe calculator?

| Alexand3ru1 explică (pentru Bula):

Am înțepat în Itunes m-am logat cu id Apple și nu -mi da nimic decat muzica și atât. NU AM ACCES SA pot face deblocarea.

| Bula a răspuns (pentru Alexand3ru1):

In setari, la m, eniu, trebuie sa ai datele iPhonului, iar tot acolo gasesti si codul de acces.
Trebuie sa fie conectat telefonul la calculator, cu cablu!

| Alexand3ru1 explică:

Niste photo screen ce va?