| crazzylol a întrebat:

de curand mi-am spart telefonul iar acum astept sa imi iau altul. Problema e ca nu stiu ce sa iau, imi puteti recomanda telefoane bune dar care sa nu aiba un pret urias? Mersi.

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Mergi la un centru de telefoane si intreaba-i pe ei. Raportul calitate-pret-beneficii, ei sunt cei mai in masura sa-ti spuna. Noi nu putem sti toate calitatile tuturor aparatelor telefonice si nici raportul lor la pret.

| UnBroken2016 a răspuns (pentru Violleta2022):

Poate, dar munca alora e sa iti bage ce e mai scump pe gat de aia intreaba omul aici.

| Violleta2022 a răspuns (pentru UnBroken2016):

Nu-i adevarat! Le spui ca nu ai bani mai multi de o anumita suma si ca vrei ceva sa te incadrezi in banii aia, dar vrei sa verifici ce oferte sunt pentru fiecare aparat care se incadreaza in bugetul tau.
Imagineaza-ti ca noi nu avem cate 10 telefoane deodata sa putem sa le verificam si sa stim care-i cel mai bun, apoi mai este si preferinta personala, eu spun totusi sa te uiti intai la ce buget ai si sa vezi ce telefoane sunt disponibile pentru plafonul ala. Atunci or sa-ti ramana 2 sau 3 telefosane din care sa alegi, si atunci incepi sa pui intrebari despre fiecare in parte si sa vezi ce diferente au fiecare.
Noi, iti putem recomanda fiecare ce preferinta avem, dar tot nu te putem ajuta cu ce ai vrea tu de fapt.

| Sofer a răspuns:

Ce buget ai? Cu maxim 800 lei cumperi iphone 4s sau Samsung s3, s4 etc.

| RB26DETT a răspuns:

Ar fi S3 neo, undeva pana in 700 de lei la Altex din cate-mi amintesc, daca ai mai multi bani iti poti lua un Asus Zenfone 2 ZE551ML,versiunea cu 4 gb de RAM si 2.3 quad [sunt mai multe versiuni, nu-ti lua versiunea cu 1.83 quad, e mult mai slab decat pare] insa are un minus cu bateria, o zi cu indulgenta, fara sa faci mare lucru pe el, insa performantele, camera etc. excelente!
Daca nu te derenjeaza telefoanele la mana a 2-a te poti uita dupa un Sony xperia Z3/Z3 compact, alea sunt foarte bune, bateria tine mult [pana la 2 zile in regim de folosire intensa]
Nu te complica cu Allview, Lenovo si alte alea, ori iti iei ceva de firma ori nu... sunt tentante doar ca nu au cine stie ce performante, in special la Allview touch screen-ul nu este chiar atat de ok, nu sunt atat de rezistente... intelegi tu ideea.

| Feyenooord666666 a răspuns:

Iti recomand un Samsung J5, e pana-n 900 de lei nou nout, si este si dual sim!

| perhapss44 a răspuns:

Eu ti as sugera sa cauti un telefon "chinezesc"...intra pe aliexpress..acolo gasesti sigur
Ideea e ca pentru un Samsung sau un iPhone nu merita sa platesti atatia bani... Eu mi am luat un Doogee F5 pro, la 120 $(cu vama 150 $ aproape 650 de lei), si vreau sa spun ca sunt foarte multumit de el...cauta pe google. Un coleg are un Huawei care nici nu se apropie de caracteristicile telefonului mei...si a platit aproape dublu(undeva la 1600 lei)...btw:am vazut la cineva un telefon bun, cu design de iphone...la 700 de lei...singura chestie care face diferenta dintre cele 2 e marul muscat de pe spate(cel putin asta vad eu. daca aveti alta opinie..nu va contrazic). daca stii ce vrei de la un telefon, eu zic sa cauti si din alte surse...nu numai pe altex sau mai stiu eu ce... Sper ca te am ajutat!