| Mia999 a întrebat:

Buna dragilor am o mare problema si sper sa ma ajute cineva, am un s3 iar aseara a murit brusc dupa ce s-a descarcat, acum il bag la incarcat imi arata bateria stiti cum arata cand se incarca la Samsung, ramane asa 2-3 secunde si se inchide...nu stiu ce sa ii fac?

6 răspunsuri:
| Lioana a răspuns:

E o problema cu mufa in care bagi incarcatorul. Curata-o cu o agrafa pentru ca e posibil sa fi intrat praf la ea. Daca asta e problema ai scapat usor.
Daca nici dupa aceea nu incarca inseamna ca s-a dezlipit mufa de pe placa de baza si nu mai face bine contact. Daca l-ai scapat pe jos recent, dupa ultima incarcare, asta poate fi cauza.

| Mia999 explică (pentru Lioana):

Nu l-am scapat, eu banuiam ca e de la ceva ud pentru ca l-am pus pe ud fara sa imi dau seama! l-am uscat cu feonul dar degeaba... am incercat sa bag alta baterie telefonul merge, e ok, insa mufa nu incarca happy

| Ungureanu_Magdalena_1997 a răspuns (pentru Mia999):

Trebuie sa-ti iei alt incarcator! happy

| Lioana a răspuns (pentru Mia999):

Ok. Deci problema e una din cele 2:
1.praf in mufa
2.dezlipirea sau defectarea mufei
Pentru a doua varianta trebuie sa-l duci in service.

| Mia999 explică (pentru Lioana):

Nu cred ca e mufa dezlipita, deoarece atunci cand il bag la incarcat se aprinde 2-3 secunde apoi se inchide...iar mufa am incercat sa o curat deci nu e de la asta...

| Lioana a răspuns (pentru Mia999):

Aceeasi problema o am si eu la telefonul meu Nokia. Brusc a hotarat sa nu se mai incarce. Clipea de cateva ori beculetul apoi se stingea. Numai ca al meu are 2 intrari de incarcare. Cea cu mufa rotunda si subtire care s-a defectat si cea cu mufa ca la Samsung pentru descarcare date pe PC. M-am necajit eu o vreme ca nu mai incarca pana cand mi-am amintit ca pot incarca pe mufa de descarcare date. Ghici ce? Pe acolo telefonul se incarca. Deci clar e mufa defecta la mine si banuiesc ca si la tine pentru ca ai aceeasi problema.