| Eduard799 a întrebat:

Buna! Ieri am avut telefonul in buzunar la ora de sport si facand mișcari bruște/lovind telefonul cu mingea, a detectat ca am facut accident și a sunat la numarul unic de urgență (911, ciudat că nu din Romania) si a raspuns cineva 15 secunde, dar nu am auzit pentru ca era in buzunar. Iar apoi m-a sunat inapoi 112 dar nu am raspuns, nu am vazut ca sună. Este vreo sansa sa primesc amenda? Mentionez ca mi s-a mai intamplat si saptamana trecuta.

[Este ciudata faza cu 911, desi eu sunt in Romania, dar am calatorit recent pe teritoriul America]

Răspuns Câştigător
| Yuoia a răspuns:

S-a intamplat deja de doua ori intr-o saptamana. Te-au sunat de la ISU (112) pentru ca i-au anuntat americanii. Ca sa vezi cat iau ei in serios accidentele!
La al treilea apel se va considera abuz. Si vor fi consecinte. Poate mai mult decat o amenda. De ce trebuie sa tii mereu telefonul ala in buzunar?

| Eduard799 explică (pentru Yuoia):

Nu cred ca i-au anuntat. Probabil a fost redirectionat apelul, dat fiind faptul ca a raspuns cineva 15 secunde la 911, iar apoi m-a sunat 112 din nou in acelasi minut.

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

La ora de sport nu se tine telefonul in buzunar. Mai ales ca ti s-a mai intamplat si nu ai inteles nimic de prima dată.

Bula
| Bula a răspuns:

Asteapta facturile /citatiile din lunile urmatoare!