| RalucaaaAdda a întrebat:

Am un Nokia Asha 302 si mi-am schimbat codul de siguranta.Am introdus codul o singura data(era corect),a doua oara cand am introdus acelasi cod, mi-a aratat ca acel cod e gresit.Am incercat si varianta codului IMEI si tot nu merge.Ce pot sa fac in acest caz?

1 răspuns:
| Astaroth36 a răspuns:

Bună!;)
Dacă nu ai pus cod pe tastatură îl poţi restabili prin resoftarea telefonului cu programul http://www.fileshare.ro/4.70054255447E+12
Atenţie!
Dacă resoftezi telefonul îţi pierzi datele din acesta ai grijă înainte de-a resofta telefonul să îţi muţi totul în cardul de memorie, dacă ai numere în telefon salvează-le pe SIM.
Dacă ai cod pe tastatură nu-i poţi face nimic de cât să îl duci la un service gsm autorizat cum sunt GERMANOS sau INTERNITY.
Nu merge să scoţi codul sau să îl schimbi cu acele coduri oferite pe diferite site-uri utilizând seria IMEI.

Sper că ţe-am fost de folos. :)