| Mikybyby a întrebat:

Mi-am dus iPhone-ul 8 in service-ul iStyle și mi-au dat un email in care scria"propunem înlocuirea"... știți cumva dacă primesc un telefon nou nouț sau o sa fie unul resigilat?
Ca sa stiu sa sun la ei in caz de e resigilat sa mi-l dea pe al meu inapoi pentru ca nu avea nevoie decât o noua baterie..nu vreau sa accept toate șpanurile lor. Multumesc

4 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Daca telefonul vechi a fost nou la cumparare vei primi unul identic sau mai bun. Eu asa am patit cu un monitor. Mi-au dat unul mai scump ca n-au avut altul identic.

| Mikybyby explică (pentru Salontanul):

Da era nou nouț, Multumesc mult!

| Salontanul a răspuns (pentru Mikybyby):

Atentie! Daca ti-l schimba trebuie sa-ti dea o garantie noua de cati ani a avut cea veche incepand cu data primirii nolului telefon. Deci trebuie sa primesti o factura noua si o garantie noua. Daca nu fac asta trebuie sa le spui legea si daca in 30 zile nu rezolva ii poti reclama la ANPC. Citeste aici: https://bit.ly/2BlwEZ7

| Mikybyby explică (pentru Salontanul):

Ok,Multumesc mult!