| David23445 a întrebat:

Bună, poate afecta bateria telefonului dacă îl țin toată noaptea la încărcat? Chiar dacă nu se descarcă de tot eu obișnuiesc să îl bag la încărcat când mă culc ca să îl am incarca 100% dimineața

Răspuns Câştigător
| raMLesS a răspuns:

O sa se strice dar in ani, lucru care oricum se intampla si daca il tii la incarcat si daca nu... Bateria o sa te tina vreo 2 ani, iar dupa 2 ani, hai 3, ar fi indicat sa o schimbi pentru ca isi pierde din capacitate destul de mult.
Dar priveste partea buna, schimbarea ei nu e scumpa deoarece bateria in sine nu costa foarte mult, poti sa ai si ultimul model de telefon ca mai mult de 250 de lei nu o sa dai.
Pretul in general este intre 100-250 de lei, nu cred ca mori de 200 de lei la 2 ani (poate nici atat)... Asta ar insemna cam 5-8 lei pe luna, adica o nimic toata.

2 răspunsuri:
| Darius50boss a răspuns:

Bateria poate să se strice dacă se încălzește prea tare, nu este bine să îl lași la încărcat

| user11080601008 a răspuns:

Eu stiam ca majoritatea telefoanelor noi se opresc de fapt (fara sa arate), din încărcare tocmai pentru a nu se strica. si eu fac asa cu fiecare telefon si pana acum nu m-a afectat cu nimic. mai cauta si tu pe internet in legatura cu modelul.