| MeGaZ a întrebat:

Buna Seara! Am cumparat un iphone 4 (Nu am mai folosit pana acum, nu stiu cu ce "se mananca" Iphon-urile) la mana a 2 a, si i-am dat un restore, sa stearga tot, are IOs7 dar nu stiu exact ce versione este( daca e.1 2 3 sau 4), Iar acum imi cere sa-l configurez, am selectat >Romana- >Romania- iar acum imi cere sa-l conectez la itunes, am un cablu de date dar nu este original, cand il conectez la pc imi spune Dispozitiv-ul USB nu este recunoscut, am instalat iTunes, dar tot nu functioneaza, am nevoie neaparat de un cablu' original? Va rog sa ma ajutati!

1 răspuns:
| AndyLoren1310 a răspuns:

Ai nevoie de un cablu original (poti cumpara de la orice magazin de telefonane, Orange, Vodafone, cosmote ) sau macar sa iti imprumute un cunoscut un cablu original. Iti recomand sa nu te zgarcesti si sa dai 50 de lei (exemplu) pe un cablu original, nu stii ce probleme iti poate face acel cablu fake. Frate ai Iphone 4, esti in randul oamenilor "cu spate" cum imi place sa o spun! Multa bafta si sa-l stapanesti fara evenimente!