| CameliaS a întrebat:

Bună seara! Am Samsung Galaxy S4, iar când încerc să bag cablul de date, singurul lucru pe care mi-l arată este "Conectat ca dispozitiv media", dar nu se întâmplă nimic altceva. În calculator nu apare ca şi cum ar fi conectat. Ce pot face?

7 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Samsung NU știe să se lege la PC ca unitate externă de memorie.
Folosește Kies sau SanpPea. (eu îl prefer pe-al doilea).

| hp8510p a răspuns:

Trebuie sa instalezi driverele

| modjolica a răspuns:

Instaleaza Samsung Kies, si deblocheaza telefonul inainte sa bagi cablul in el

| CameliaS explică (pentru modjolica):

Eu vreau să îmi transfer datele din telefon în calculator, nu în alt telefon.

| cristimihailov a răspuns (pentru CameliaS):

Atunci o faci cu kies.

| geoboss456 a răspuns:

Salut.Cand pui cablul de date in PC deschide bara de la telefon adica aia de la ceas dai cu degetul in jos si iti scrie ca USB-ul este conectat sau ceva in legatura cu asta, apesi pe el si dai connect sau ce scrie acolo iar dupa aia in pc intri in Computer si gata. ~FUNDA?~

| CameliaS explică (pentru geoboss456):

Nu, nu îmi apare aşa ceva. Singurul lucru care îmi apare este "Conectat ca dispozitiv media".