| DenizAndreea a întrebat:

Bună seara! Dacă îmi iau un telefon nou si din telefonul vechi scot cartela si i-o pun celui nou,cand telefonul vechi va fi deschis de altcineva pe alta cartelă îi mai apar conturile mele de Facebook,Messenger, mesaje ...act?

Răspuns Câştigător
| RAY a răspuns:

Conturile tale de Facebook nu au legatura cu cartela ta, da, trebuie sa resetezi telefonul sau acele aplicati le stergi si daca le reinstealeaza apoi nu tine minte telefonul ce cont ai avut

3 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Vorbim deci de telefonul vechi. După ce scoți cartela din el și salvezi pe pc tot ce este în el, îi dai un hard reset (funcție valabilă pentru orice telefon cu Android).

| Bizon95 a răspuns:

EVIDENT
pe cartela nu mai e nimic de ani buni
cu toate ca si in ziua de azi e capabila sa retina numere de telefon si sms-uri, totusi, nici un smartphone nu le baga in cartela ci le tine in smartphone

iar conturi de FB, google, yahoo, Instagram, etecetera, NU pot fi bagate in cartela, in nici un fel, OARECARE, deci sunt NUMAI IN TELEFON

ce trebuie sa faci tu ca sa dispara tot, TOT, e sa resetezi telefonul
eventual un reset hard... cauta pe google cum

| IonutAndreiFlorinGavrilNicusor a răspuns:

Reseteaza-ti telefonul si dupa nu o sa mai apara, cartela nu are legatura cu astea