| Lukas1994 a întrebat:

Buna seara, mi-am achizitionat un telefon Evolio M5 iar peste tot scrie ca exista un update de sistem de la 4.4.2 kitkat la 5.0 lolipop din luna iulie dar cand intru la "actualizare sistem" ma anunta ca sistemul este actualizat dar pana si pe site-ul oficial Evolio spune ca exista update-ul de la jumatatea lui Iulie
http://www.evolioshop.com/ro/smartphone-m5-dual-sim.html

EVOLIOSHOP: Upgrade over the air
M5 este primul telefon Evolio care isi va face automat upgrade-ul la o versiune superioara a sistemului de operare. Upgrade-ul se realizeaza fara interventii din partea utilizatorului, prin intermediul retelei de telefonie mobila sau printr-o conexiune Wi-Fi.

EMAG: Sistemul de operare este special optimizat pentru un consum de energie redus, iar update-ul la Android 5.0 Lollipop realizat over the air programat pentru a doua jumatate a lunii iunie va imbunatati si mai mult durata de viata a bateriei.

Cum pot afla daca chiar exista sau va exista un update?

2 răspunsuri:
| Cossmyn16 a răspuns:

Salut! Daca vrei sa afli exiatenta unei actualizari intri la : Setari-Despre Dispozitiv-Actualizare Software. Si apesi pe actualizare software si daca iti zice ca au fost facute cele mai recente actualizari atunci trebuie sa mai astepti pana apare actualizarea. Asa a patit si un prieten de al meu avea SGS4 (Samsung Galaxy S4) si inca nu i-a venit actualizarea software iar la celelalte dispozitive a venit deja actualizarea. Dupa ceva timp i-a venit si lui actualizarea Androidului 5.0.2.

| Cosmin_Andrei_G_1993 a răspuns:

Eu am alta problema cu m5, la mine gaseste un update dar nu se descarca decat vreo 2% si dupa ramane blocat..probabil inca nu e aparuta actualizarea pe m5