| Fidec a întrebat:

Bună seara,tuturor! Îmi cer scuze dacă am greșit categoria! În acest moment sunt abonat prepray telekom, înainte am avut și abonament însă de aproximativ 8 luni sunt pe cartelă,în zona rurală a început câteodată să cadă semnalul,să am o liniuță sau chiar deloc,alteori să am chiar full, în casă nu vorbesc de 3g la telekom.În oraș nu am probleme,dar jumate din vacanțe le petrec și pe la țară,se merită să trec pe altă rețea? Vodafone sau Orange,argumentați-vă răspunsul,vă mulțumesc frumos! O seară bună!
p.s. Nu vreau să fac reclamă sau chestii de genul,de la telefon nu poate să fie, dețin un iphone 5!

2 răspunsuri:
| Jijell a răspuns:

Treci pe Vodafone. Sau Digi mobil. Ambele au semnal mult mai bun la tara decat Telekom.

| Fidec explică (pentru Jijell):

Digi e slab rău de tot, am luat o cartelă de probă și nu am mai deloc, o linie uneori.Am cumpărat o cartelă din magazin în schimb pentru probă, semnal full din casă pe 3g la țară, sunt super mulțumit de Vodafone. Am să-mi portez numărul de pe telekom pe Vodafone după sărbători, ofertă foarte tentantă Vodafone + internet net superior telekom, atât viteză cât și trafic.