| alecs15 a întrebat:

Buna seara vreau sa imi cumpar un telefon de la cineva mai are garantie da e blocat in Orange, am cautat sa vad daca il deblochez pierd garantia si nu sunt sigur cum a ramas fiindca erau niste subiecte la vechi

aveti idee?

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Normal, sunt obligati prin lege (legea e mai noua) sa nu mai dea telefoane blocate in retea. Daca te duci la ei normal sunt obligati sa-ti deblocheze telefonul. http://www.ancom.org.ro/utilizatori_4819