| anonim_4396 a întrebat:

Buna, știe cineva cum as putea bloca apelurile si mesajele de la toate numerele noi? Adică sa pot fi sunat doar de numerele din agenda pe iPhone. Exista vreo aplicație care nu trebuie plătită sau ceva setări in telefon? Mulțumesc!

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

De ce ai face asta?
Daca te suna cineva importanta de la un spital, sau serviciu de urgenta?
Daca mama ta lesina pe strada si este dusa la urgenta, iar spitalul te suna, de ce ti-ai bloca telefonul, sa nu poti primi acel telefon?

| Goete a răspuns:

In Android se face fara probleme. IPhone ar trebui sa poata. Si daca odata mama, fiica, sotul, sotia, areun accident si isitraieste ultimele minute in spital, nu te poti desparti de ei, pentru ca nu ai cum sa fi sunat(a).
E doar un exemplu.
Se poate in schimb mai bine bloca un numar care te tachineaza.
Decizia e a fiecaruia.

| Tpufan123 a răspuns:

Incearca truecaller

| Idk19 a răspuns:

Https://www.google.ro/......n-ios/amp/
Aruncă o privire aici :))

| Idk19 a răspuns (pentru Idk19):

An alternative: Whitelisting

If you only want to get notifications on your phone from people you know, consider having Do Not Disturb enabled as an extreme form of whitelisting.

Within the Settings app, select Do Not Disturb, then navigate down to Allow Calls From. Tap this and select All Contacts, or the group you wish to call you. This will automatically suppress notifications from unknown numbers while Do Not Disturb is active.
La mine apare la setări, am verificat acum...