| Alinnnstefannn a întrebat:

Buna,stiţi vreo metoda pentru a scoate un cod de acces pentru iphone 6. Azi mi-am luat un iphone 6, mi-am pus contul icloud si amprenta, iar la codul de securitate nu m-am gandit prea mult doar ca cand m-am gandit ca ar fi bine sa îmi schimb codul actual cu unul pe care sa îl tin minte am gresit. Apoi am încercat sa gasesc codul dar am gresit de multe ori si scrie sa reîncerc dupa 15minute, ajutati-ma.

Răspuns Câştigător
| Gabriel9707 a răspuns:

Poti sa iti resettezi telefonul si acasa, dar atunci o sa ti se stearga toate datele de pe telefon. Poti face asta prin Itunes. Dar ai grija sa iti sti parola de la Apple id, daca nu o sti o sa ramai cu telefonul blocat pe Icloud.

2 răspunsuri:
| MihaiNicu23 a răspuns:

NU ai decat sa mergi la un service sa ti-l reseteze daca nu nimeresti tu codul.

| AlexSalling a răspuns:

Nu ai cum. Doar daca te duci la un service sa ti-l reseteze, din pacate.