| anonim_4396 a întrebat:

Buna, telefoanele dual sim pot fi codate? Am un Samsung J5 2016 de la Vodafone si astazi am fost sa mi iau o cartela de la Telekom si cand a vrut casieria sa mi activeze optiunea a zis ca telefonul este codat. Se poate asa ceva?

3 răspunsuri:
| Valentindutu a răspuns:

Din câte știu da. La un service GSM te duci cu el și spui ca vrei sa îl decodezi pentru orice rețea. Nu costa mult în jur de 20-30 lei.

| anonim_4396 explică (pentru Valentindutu):

Dacă îl decidea își pierde garanția. Am telefonul de aproape un an

| anonim_4396 explică (pentru Valentindutu):

Dacă îl decodez*