| Cristina20001 a întrebat:

Buna, telefonului meu i s-a umflat bateria (iphone 6)a mers putin timp asa, iar aseara incepuse sa se aprinda si sa se stinga, azi am fost cu el la service, mi-a zis ca trebuie sa schimbe bateria si sa revin in 2 ore. Cand m-am dus nu schimbase bateria si mi-a zis ca nu imi recomanda sa o schimb si imi vorbea de ceva care se tot opreste si aprinde. Faza e ca eu locuiesc in Germania si tipul de la service nu stia prea bine engleza. Imi zicea ceva si ca ar trebui sa schimbe cam totul la telefon si imi recomanda sa iau altul decat sa il fac. Ideea e ca eu vreau sa il fac doar pentru a lua pozele/videourile din el, deci nu ma deranjeaza daca ar merge doar 1 o zilaughingA mai patit cineva asta sau stie cineva despre ce e vorba? Daca ii schimb bateria credeti ca v-a functiona macar pentru o perioada scurta cat sa pot lua ce am de luat din el?

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este periculos. Am mai auzit de un iPhone 6 (sau 6 s, nu mai știu exact) la care i-a explodat bateria. Se pare că există o problemă cu aceste telefoane.
Eu, dacă aș fi în locul tău, l-aș arunca imediat.
Ți-ai stocat pozele în Icloud? Poți să vezi acest lucru și de pe calculator.

| Demidol a răspuns:

Tu stai in Germania dar nu cunosti germana. Pretinzi neamtului sa-ti vorbeasca in engleza? Mentalitate de roman, ca engleza e limba universala!
Daca pui o baterie noua, s-ar putea sa-ti mearga. Dar nu stiu ce alte defectiuni mai are (nici tu nu ai inteles) care s-ar putea sa faca bateria inutila. Poti cere la service sa-ti salveze tot ce ai acolo. Cred ca e mai sigur si mai ieftin decat o baterie.

| Cristina20001 explică (pentru Demidol):

Mentalitate de roman si in cazul tau, te legi de ceva fara sa stii detalii?
Si cum ar putea sa imi salveze? Pe un stick sau cum?

| Demidol a răspuns (pentru Cristina20001):

Îîîîî, prost, nepriceput, dar mare critic!