| CezaraEM a întrebat:

Buna!
Tocmai am auzit de la un prieten, exista replica Iphone 4, 5?
A folosit cineva, sunt bune, merita?
Am auzit ca si pretul lor e totusi mai bun, decat originalul
Dar vreau sa stiu daca se merita?
Astept un raspuns urgent, pentru ca ideea ma tenteaza!
Vreau sa stiu daca se merita banii, ce avantaje si dezavantaje ar avea big grin Multumesc frumos & funda

11 răspunsuri:
| e7d7n7 a răspuns:

Nu ma intereseaza, dar am dat din greseala pe youtube de o replica iPhone 5 pe la 300$ care avea componente chiar mai bune ca ale iPhone-ului original. Era fix la fel, aceeasi greutate, aceleasi dimensiuni, tot tot doar ca avea android 4.1 sau ceva de genul in loc de iOS, insa avea tema de iphone 5.

| e7d7n7 a răspuns (pentru e7d7n7):

Deci nu era replică d-aia la 2-3 milioane care e cum zic ăştia mai sus că te ţine bateria o zi şi se strică touchscreen-ul sau alte probleme. Sunt pe youtube video-uri care chiar fac un versus între iPhone 5 original şi replica aia.

| CezaraEM explică:

Ok! Multumesc pentru raspunsuri, deci nu merita!
Am sa iau SAMSUNG S3350, e frumos, alb cum imi doream, uitati aici: http://www.emag.ro/......ENBNNBBBM/

| maryan1997 a răspuns:

Daca gasesti o replica care are android si camera buna si sa mearga tot la el atunci eu zic ca se merita.da sa nu dai mai mult de 2-3 mil pe el

| R0MW4LD a răspuns:

Nu te arunca la asa ceva. Am avut ocazia sa vad o tranzactie de genul chiar sub ochii mei si crede-ma... replica arata al naibii de bine si costa cat un c3 de la Nokia. Problema a aparut mai tarziu cand se stingea subit sau pierdea semnal in zonele cu acoperire maxima. Iti recomand sa te gandesti bine inainte de a risca sa arunci banii pe fereastra!

| MariusSB a răspuns:

Hey!
replica=FAKE

De ce nu strangi bani sa iti iei un original?
Din cate am vazut nu se ridica la nivelul asteptarilor...

Este alegerea ta!

O seara frumoasa!

| AlecsPAD a răspuns:

Tatal unui prieten al meu si-a prelungit abonamentul la cosmote si a mai pus in 2-300 lei si (crezand ca e de calitate) a luat pentru fiul sau un iPhone 4S...
Puteai sa ii deschizi carcasa. avea slot pentru card... memoria era de 4GB... cartela trebuie taiata pentru cel original, iar pe acea replica o bagai ca pe telefoane normale, Touch-screen-ul mergea ca naiba si ecranul era foarte mic si lat, Camera mai putin de 2mp si nu puteai nici sa filmezi, iOS cred ca avea 4.2.1 ca nu avea aplicatiile ca ale originalului,
Mai este si gros ca un 3S sau GS Internetul vai de el
Nu merita nici 1$ pe el.

| sherkhan a răspuns:

Panarame in afara ca arata bine si pune lumea botu, baterie te tine... daca esti noroc 1 zi, si restul touchscreenul este enervant nu este precis, mai bine nu!

| geo9606 a răspuns:

Nu sunt bune.Nu fac aproape nimic din ceea ce face originalul si plus de asta nu-i prea merge touch-screen-ul

| Tibi_Achitei_1992 a răspuns:

Sunt replici care costa 100-200 lei si care sunt vai de... lor... dar sunt si replici care costa 700-800 lei si care sunt mai puternice de cat originalul. Daca vrei sa iti cumperi o replica foarte performanta cu logo original iti recomand Samsung galaxy s5 fake.el are urmatoarele caracteristici: 1, 9giga hz., 2 gb ram, camera 16 si 5 megapixeli, procesor octa core real! Si altele pe dinafara telefonul nu are. Nici o diferenta.

| Tibi_Achitei_1992 a răspuns:

Sunt replici care costa 100-200 lei si care sunt vai de... lor... dar sunt si replici care costa 700-800 lei si care sunt mai puternice de cat originalul. Daca vrei sa iti cumperi o replica foarte performanta cu logo original iti recomand Samsung galaxy s5 fake.el are urmatoarele caracteristici: 1, 9giga hz., 2 gb ram, camera 16 si 5 megapixeli, procesor octa core real! Si altele pe dinafara telefonul nu are. Nici o diferenta. Merge perfect senzorul ala pentru puls si cel cu mana si ochi. Daca vrei sa vezi cum merge intra.pe youtube si scrie acolo "cea mai buna replica de s5" daca vrei sa I'll cumperi intra pe aliexpress si scrie "s5 mtk 5692".