| Madutzza98 a întrebat:

am achizitionat acum 2 zile un J5 de pe Olx si i am dat resetare din fabrica. Cand il aprind apas pe limba romana, conectez la wifi si pe urma imi cere un cont de google care a mai fost utilizat pe acel telefon. ce pot sa ii fac? Vanzatorul zice ca nu mai stie parola si email.ul...

Răspuns Câştigător
9 răspunsuri:
| Evolution a răspuns:

Este imposibil sa iti ceara dupa resetare un cont google care a mai fost folosit.
Atunci cand dai resetare la orice tip de telefon cu Android, poti sa iti faci cont nou sau sa il pui pe al tau, in niciun caz nu iti cere un cont vechi.
Te duci la un service gsm sa te lamureasca, ori nu i-ai dat reset ori ai activat ceva prin el ori (ceva putin probabil) e fake.

| Pool77 a răspuns (pentru Evolution):

Daca nu te pricepi de ce te bagi?
Android 6, are aceasta functie din fabrica, indiferent cum l-ai reseta iti cere contul google vechi ca sa-l poti folosi, este ca si la Apple, daca nu le stii poti arunca telefonul.

| WxRo a răspuns (pentru Evolution):

Ca si pe intrebarea mea aberezi cu gratie :)
Inainte sa dai raspunsuri.te rog informeaza-te!
Poftim...
https://www.youtube.com/watch?v=eiGDRlM91sQ

| Evolution a răspuns (pentru WxRo):

Ti-am si zis, daca te crezi atat de superior, ce mai cauti aici?
Astea sunt 2 metode de a reseta un telefon.
https://www.youtube.com/watch?v=mYay3XjKndc
La metoda 2 nu cred sa mai retina vreun cont de google.

| WxRo a răspuns (pentru Evolution):

Nu are rost sa-ti mai raspund. Esti in lumea ta. Faci confuzie intre hard reset si factory reset si ai senzatia ca stii despre ce vorbesti...

| Evolution a răspuns (pentru Pool77):

Am un s6 edge si i-am dat reset saptamana trecuta pentru ca am vrut sa ii fac un root.
Nu mi-a cerut niciun cont recent de google.
Iar la Apple daca ai jailbreak rezolvi problema, daca il resetezi poti pune alt cont Apple, cel putin asa mi-a zis un prieten dar nu am iphone deci nu stiu exact.

| Pool77 a răspuns (pentru Evolution):

Aia e partea a doua ca nu ai activat tu ceva pe acolo, sau ca ai o problema cu el.
Al meu tot S6 Edge este, imi cere cont google automat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asta se intampla daca nu iei telefon nou, nu ai garantie si timp retur!
Incearca la creare cont nou!