| ღβأβأ a întrebat:

Am cumparat ieri un telefon Samsung Galaxy core 2 si nu are card SD! Am incercat sa redau muzica descarcata si spune ca nu pot reda acest fisier, si la stocare spune ca nu am card. Asa e de la telefon si trebuie sa imi cumpar singura card, sau e o problema doar in cazul asta?

Răspuns Câştigător
| Popescu_Cristi_1970 a răspuns:

Buna! Asta nu este o problema asa este telefonul.Trebuie sa intri in setari, dai stocare, si te va intreba pe ce vrei sa pui appurile atunci vei alege memoria tellului si asta e. Sper ca ti-am fost de folos

2 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

În general, pachetul NU conţine şi card de memorie!
http://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_core_ii-6331.php

Dacă doreşti, îl poţi cumpăra separat.
Preferabil să-ţi cumperi un card microSD de 64 GB.

Toate cele bune.

| Papusa_Oly_1998 a răspuns:

Nu te îngrijora, așa e de la telefon și ești nevoită să îți cumperi card