| Deeiiutsa a întrebat:

Am nevoie de ajutor urgent!
Am o problema cu telefonul...
Sa va explic.:
Sunt in reteaua Orange si luna trecuta am reinbcarcat cu 2000 min/sms in retea si 100 min/sms nationale, si o prietena mi-a dat un cnp de pe net cu care sa-mi activez sms nelimitate in retea. Iar luna aceasta am reincarcat cu aceiasi oferta dar nu mai am sms nelimitate. Am introdus un alt cnp dar imi zice ca nu pot folosi alt cnp deoarece sunt inscrisa deja cu unul. Si am introdus cnp care l-am folosit luna trecuta si imi zice "sunteti inscris in Orange young cu acest cnp. apelati gratuit la *100# si alegetiva oferta care vi se potriveste"
Am urmat pasi iar la Orange Young imi zice ca daca aleg oferta cu sms nelimitate renunt automat la oferta actuala [cea cu 2000 min/sms in retea etc.] pentru 5 euro/luna...
Cine ma poate ajuta? ce pot sa fac pentru a avea sms nelimitate?
Un sfat va rog! puppy dog eyes
Promit ca dau FUNDITSAA!

8 răspunsuri:
| Mareacluj a răspuns:

Suna la relatii cu clientii, ei te pot sfatui cel mai bine. Exista posibilitatea sa ai deja o optiune activata iar cealalata sa nu fie compatibila. Asta inseamna ca pentru activarea celeilalte ar trebui dezactivata prima. Insa, cu riscul de a repeta, cel mai bine e sa suni la relatii cu clientii, sa vb.cu un operator.

| Deeiiutsa explică (pentru Mareacluj):

Si la cat trebuie sa sun pentru relatii cu clienti?

| Mareacluj a răspuns (pentru Deeiiutsa):

la 444 cel mai bine, e gratuit, raspunde un robot care iti prezinta meniul si posibilitatea de a lua legatura cu un consultant.Ii explici despre ce e vb., va verifica in baza de date dupa numarul de telefon si iti va rezolva problema.

| Deeiiutsa explică (pentru Mareacluj):

Si ce ia-si putea spune mai exact?
Adica am nevoie de ajutor...cum sa-i spun mai exact!

| Mareacluj a răspuns (pentru Deeiiutsa):

Ii explici exact cum ne-ai explicat noua in scris. Numai ca ii explici verbal. O sa te puna robotul in asteptare pana cand un consultant va fi liber (pt.ca ei vb.si cu alti clienti), cand o sa iti raspunda se recomanda, te recomanzi si ii explici care e problema. El o sa iti explice care e situatia si daca se poate activa, iti va activa automat.

| Deeiiutsa explică (pentru Mareacluj):

Ok...iti multumesc foarte mult pentru ajutor...:*

| Mareacluj a răspuns (pentru Deeiiutsa):

N-ai de ce!

| Kyoto a răspuns:

Eu cred ca era doar o oferta pentru o luna apoi nu-ti mai dau sms nelimitate