| Iuliana_Andreea_1996 a întrebat:

Buna TPU! Am o intrebare pentru cine stie...
Pe messenger atunci cand dai la "search" stiti ca apare "recent search" si mai jos " suggested". Vreau sa imi spuneti de ce arata acele persoane la sugestii? Eu stiam ca arata persoanele cu care conversezi de obicei.
Un exemplu ar fi ca atunci cans eram pe telefonul prietenului meu cautand o persoana pe mess amandoi, am vazut la sugestii, o fata cu care el a mai conversat acu un an si era prima pe lista de la sugestii. Iar cand am dat acolo nu era nimic in conversatia lor.
Va rog sa imi spuneti daca stiti, ori vb cu ea si sterge mesajele, ori apare ca asa e normal!

7 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Intreaba l pe el daca mai tine legatura cu ea noi cum am putea sti ce face el?

| Iuliana_Andreea_1996 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Pai si clar ar minti nu? Daca ar fi sa vb in continuare.

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Iuliana_Andreea_1996):

Numai tu il cunosti, sau cred ca nici tu nu il cunosti.

| Iuliana_Andreea_1996 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Sa fim seriosi, stai cu o persoana langa tine toata viata si nu o cunosti. Nici pe tine insuti nu te cunosti. happy
Nu mi-a dat semne de altceva, se comporta cu mine exact ca la inceput.

| Sekim a răspuns:

E un algoritm prost facut. E in functie de contact, pe tine te cheama Andreea, daca pe fata aia o cheama Ana sa zicem si el a vorbit cu ea inainte sa vorbeasca cu tine, ea va aparea prima la sugestii ( ma refer daca a vorbit cu ea acum 1, 2, 3 ani ). Daca nu ma insel poti reseta algoritmul asta prin a sterge datele cache din aplicatie, iar apoi va functiona la fel algoritmul cu sugestii dar cu cei cu care vorbeste. In plus, daca nu stiai si tu, pe Facebook nu poti sa stergi mesajele dintr o conversatie. Daca esti convinsa si stii ca au vorbit acum mult timp, ar trebui sa fie o conversatie ramasa acolo.

| User252426 a răspuns (pentru Sekim):

Ba poți să le ștergi, eu dau Șterge Conversația

| Vanessika a răspuns:

Si mie imi mai apar persoane cu care nu am nicio legătură, deci nu cred ca păstrează legătura cu ea