| breez3 a întrebat:

Am o mare problema..detin un Samsung S2 iar bateria ma tine foarte foarte putin (max 4 ore) nu prea folosesc netu(cam o ora si atunci dupa 2 minute 5 la suta din baterie E gata.)doar mesaje si rar jocuri...
Trebuie sa schimb bateria sau ce pot face?!?

Răspuns Câştigător
| Andrei1099 a răspuns:

Trebuie sters batterystat.bin din system. In magazin play este o aplicatie (Battery Calibrate) care face asta in locul tau. Atentie, telefonul trebuie sa fie 100% incarcat si inca in priza in timpul operatiunii. Dupa trebuie lasat sa se descarce incet, apoi o incarcare zdravana si gata. (telefonul trebuie sa fie rootat, daca nu e poti face si manual asta din recovery).

3 răspunsuri:
| Denysuuu a răspuns:

Nu ti-ai oprit internetu dp telefon
daca nu ti-l opresti bateria se consuma cu 50% mai repede

| breez3 explică (pentru Denysuuu):

Opresc netu adica dau la date mobile-si dezactivez

| Denysuuu a răspuns (pentru breez3):

Orpesti wierlesu happy