| XcrisSSx a întrebat:

Buna,TPU! Am o mica problema in legatura cu telefonul, am fost azi pe la prune si l-am bagat in plasa cu un termos de cafea, iar cafeaua a curs putin pe teleffon.Can d am ajuns acasa l-am aprins cu greu dar iar s-a oprit.Tin sa mentionez ca nici nu mai incarca.Ce as putea sa fac in legatura cu bateria? Telefonu ii:Samnsung Galaxy Fit! Multumesc!

3 răspunsuri:
| CM7YRE a răspuns:

Tine-l intr-o punga cu orez cateva zile si asteapta sa se usuce putin (orezul absoarbe lichidul). Sau du-l la un service sa ti-l usuce, poate sa-i schimbe si unele piese in caz de ceva.

| XcrisSSx explică (pentru CM7YRE):

Dar dc telefonul cateodata se aprinde si sta 15-20 minute si dupa se stinge iar pentru 1-2 ore?

| CM7YRE a răspuns (pentru XcrisSSx):

Cine stie ce circuite ti-a atins tie cafeaua...