| amaliastefania2000 a întrebat:

Hei.Astazi mi-am luat un iphone 5s si cand am ajuns acasa l-am bagat la incarcat si nu se incarca.Ce as putea sa fac? Urgent!

10 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca e nou il duci la garantie, daca e sh ai luat teapa

| Jipa95 a răspuns:

Ori incarcatorul este defect, ori telefonul. Du-te cu el la garantie.

| untu a răspuns:

Mai incearca odata si fixeaza-l bine incarcatorul pe telefon, pune-l in priza si deschite telefonul! Odata aprins, trece in mod de asteptare, sa vezi in partea de dreapta sus, la bateria verde si vezi daca se misca sau nu? Daca nu se incarca, inseamna ca ai o problema la baterie Li-Ion si trebuie dus la service cu certificat de garantie!

| Dzeko7 a răspuns:

Pai poate e încărcătorul de vina sau priza.

| amaliastefania2000 explică (pentru Dzeko7):

Nu e nici din vina prizei, nici din vina incarcatorului.

| Dzeko7 a răspuns (pentru amaliastefania2000):

La priza inteleg dar cum ai ajuns la concluzia ca încărcătorul e bun?

| amaliastefania2000 explică (pentru Dzeko7):

Pentru ca la alt telefon se incarca.Dar al meu nu.

| Dzeko7 a răspuns (pentru amaliastefania2000):

Atunci poate mufa telefonului tau nu e buna.Dar i-a stai ai zis ca l-ai luat azi nu? Maine du-te la magazinul de unde l-ai luat si spune-i de problema asta doar ai garantie pe el nu?

| amaliastefania2000 explică (pentru Dzeko7):

Da.

| mdaria a răspuns:

Trebuie neaparat sa mergi maine ca mai apoi e duminica, apoi 1 decembrie si pot spune ca ai facut ceva. Oricum daca e in garantie, nu ai de ce sa-ti faci probleme, dar cine stie.