| MunteanuSergiu1993 a întrebat:

Buna TPU am o problema ...am un Nokia 500 si nu imi berge touch-ul. adica imi merge singur fara sa apas pe el. poate are virusi sau ceva va rog spuneti-mi ce sa fac ca sa il pot repara

Răspuns Câştigător
| Shorty_Paul_1974 a răspuns:

Salut! Nu sunt sigur de la ce este problema dar... Cred ca este sigur de la touch. L-ai scapat pe jos? Sau in apa? Virusi nu are. Schimba-i ecranul touch screen.

2 răspunsuri:
| Xmasca a răspuns:

AM avut Nokia 500 si de asemenea si multe probleme sunt ma i multe posibilitati:
Cardul de memorie sa demagnetizat si iti afecteaza si telefonul(am patit si eu)
Din cauza condensului(cald/frig) posibil sa fie un scurt
Incearca sa ii faci o resetare sau un update(in cel mai rau o resoftare)
Daca este de la touch atunci trebuie schimbat
Indicat ar fi sa te duci intr-un service GSM pentru ca ei iau in calcul toate posibilitatile si in cazul in care nu este problema touchu-lui nu te costa nimic daca greselile sunt facute de ei acasa ecsista posibilitatea sa il strici mai rau