| Gulbis a întrebat:

tpu...am o problema cu magazin play...imi spune verificati conexiunea si reincercati, si trebuie sa valorific si un cod... funda happy

Răspuns Câştigător
| Birladeanu_Liviana_1989 a răspuns:

Nu cred că trebuie un cod...
Scrie să încerci din nou, dr poate e pentru că nu eşti conectată la Wi-Fi. Sau poate nu ai cont de Google pus...
Mi s-a intamplat şi mie. Însă la mine si-a revenit de la sine.
Mai asteapta câteva zile, poate îţi mergewinking

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Deschizi internetul cand faci asta?

| stefaniastefi a răspuns:

Probabil nu ai wi-fi sau datele mobile aprinse daca iti spune sa verifici conexiunea.

| Gulbis explică:

Merge acum...va multumesc...eram conectat ca wi-fi dar trebuia sa setez data si ora