| Cristina12335 a întrebat:

Am o problema cu telefonul, de ceva timp cand instalez un joc acesta merge foarte greu, se încarcă de parca merge in reluare, iar cand intru in el imaginea se misca foarte încet. Mai am un joc instalat de un an si ceva care imi merge foarte bine. Problema nu este la jocuri pentru că si prietenii mei le au si lor le merge normal. Vreau sa va mentionez ca, telefonul meu este j4+. Imi puteti spune va rog ce trebuie sa fac? Celelalte aplicații merg normal doar ce instalez nou merge greu!

3 răspunsuri:
| nicu991 a răspuns:

Este un telefon cu performante jalnice, echipat cu 2 sau 3 GB RAM, cip grafic Qualcomm Adreno 308 depasit tehnologic, lansat prin 2016. Ce jocuri vrei sa duca asemenea telefon? Cele cu grafica 3D in niciun caz.

| Anoniq a răspuns:

Nu este un telefon atât de bun dar nici slab, ai multe aplicații/poze/fișiere pe el? Încearcă o resetare din fabrică, sau probabil jocul are nevoie de mai multe resurse

| Cristina12335 explică (pentru Anoniq):

Nu pot da resetare din fabrica pentru ca mi pierd tot de pe el. Dar într-adevăr am multe poze si fisiere pe el. O sa incerc sa sterg din ele! Multumesc mult de raspuns!