| RaisaDehelanuemma124 a întrebat:

Bună TpU! Am o problemă cu un dispozitiv Samsung, Anume A5 2017, Îl dețin de 1 an, 3 luni, și a început să se restarteze singur fără ai face nimic, l-am dus în service, mi-a schimbat soft-ul, după 21 de ore, a început iar să facă așa, care poate fii cauza? De la baterie, placa de baza? De la o aplicație anume? Se mai poate repara? Trebuie să îl schimb? Dau funda! Vă rog ajutați-ma!

6 răspunsuri:
| Evolution a răspuns:

Nu mai ai garantie la el? Trebuia sa il trimiti la garantie. Daca nu s-a umblat in el (fizic), cred ca mai exista sansa sa il trimiti la garantie.
Daca nu, te duci cu el la un GSM (alt gsm) si sa il rezolve.
E prea devreme (de 1 an) sa fie o problema cu bateria sau placa de baza. Dar totusi cine stie... poate sa fie si un contact imperfect sau nu stiu altceva.
Ti-a instalat softul oficial de la Samsung? (il gasesti pe sammobile.com), il poti face si tu singur cu odin.
Daca nu merge nici asa, atunci clar e ceva hardware.
Trebuie vazut de un electronist. Presupunerile de aici nu te ajuta cu nimic.
Ca e placa de baza sau bateria sau etc, cu ce te ajuta? tot trebuie verificat de un electronist.
P.S: Daca ai bani, ce'a mai usoara metoda este sa iti cumperi altul si acesta sa il vinzi pe piese. Daca vrei sa faci economie, incearca sa il repari.
Succes!

| RaisaDehelanuemma124 explică (pentru Evolution):

Nu cred că mai am garanție, o să verific. Îți mulțumesc mult pentru informații!

| RaisaDehelanuemma124 explică (pentru Evolution):

Și da, a instalat Soft-ul oficial

| Anonimceshtiitu a răspuns:

Am și eu același telefon dar nu ți-am întâlnit problema. Posibil sa fie de la baterie sau ți-a intrat apa (știu ca ii waterproof) sau mizerie. Într-o noapte pune-l în orez și dacă nu merge du-te la service și spune-le dacă nu vor face un control.

| RaisaDehelanuemma124 explică (pentru Anonimceshtiitu):

Eu l-am băgat în apă de multe ori, nu are nimic, posibil sa fie de la batarie, mai multe?