| blackheart26 a întrebat:

Buna TPU! Am un iPhone 11 de 3 luni și am sănătatea bateriei 95%? Ce sa fac ca sa numai scadă? Îl țin la încărcat pana la 85%? Trebuie sa îl pun la încărcat in intervalul de 20-80%?

Răspuns Câştigător
| RoCkKiD a răspuns:

De scazut o sa scada oricum, orice baterie se deterioreaza.

Daca vrei sa tina cat mai mult nu il lasi sa se descarce sub 20 si nu il incarci peste 80 si il tii departe de temperaturi extreme.

4 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

N-ai ce-i face, bucură-te de el (cât merge), procesul e ireversibil

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Aplicatiile care le ai consuma bateria, de exemplu wifi ul pornit consuma bateria trebuie noaptea sa il opresti wifi ul.

Răspuns utilizator avertizat
| IComeNuts a răspuns:

In afara de a-l scoate de la incarcat la 80%, ai grija sa ai bifata optiunea "Incarcare optimizata (Optimised Charging)" in setarile bateriei