| BlackCat01 a întrebat:

Am un iphone 4 si deodata nu se mai aprinde, nu mai raspunde la butonul de adormire/trezire. Raspunde cand il bag la incarcat, merge itunes cand il bag in pc cu cablul USB, pot sa fiu sunata dar ecranul in continuare ramane negru. Ce i-as putea face? Daca il resetez mi se vor sterge toate? Gen: aplicatii, poze, mesaje etc. Va rog am nevoie de raspuns urgent.

3 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Bună! Păi pozele e ai pe card, scoti cardul din telefon, iar restul se vor sterge dacă il resetezi, e normal deoarece tu resetîndu l memoria lui rămîne goală si o poti incărca, dar crezi cpă va functiona dacă il resetezi, eu zic să il duci la reparat poate are probleme de display, folie si aceia vor stii să i ti salveze si ce ai tu in el decit să faci tu ceva si pierzi tot. Succes.

| Exaizo a răspuns:

@cristi: cred totusi ca vorbea de un iPhone original, nu fake (care sa aiba card de memorie) deci...
@On: Du-te cu el la un Service si intreaba frumos daca e stricat butonul de sus, sau e altceva. Eu cred totusi ca e butonul de vina.

| BlackCat01 explică (pentru Exaizo):

Tare mi-as dori sa fie asa cum spui tu..multumesc mult!